Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım filmi nasıl çekilir sorusunun cevabı farklı faktörlere detaylı bir bakış eşliğinde verilebilir. Tanıtım filmi çekimi pek çok faktörün bir arada bulunduğu, oldukça detaylı ve önemli bir süreci kapsar.

Hedef kitleye doğrudan ulaşabilmek, ilgi ve etkileşim yaratabilmek adına, tüm film çekimi sürecinde titiz davranmak hem içerik hem de teknik açısından tamamen donanımlı ve hazırlıklı olmak gerekir.

Sinefikir'de tanıtım filmi yapma süreci öncelikle tarafınıza sizinle ilgili tüm süreçleri titizlikle takip edecek ve ihtiyaçlarınızın eksiksiz karşılanmasında yüzde yüz destek verecek bir proje yöneticisi atanması ile başlar.

Hem bütçe hem de videonun final halinin teslimi olmak üzere tüm süreçlere aktif olarak yer alacak proje yöneticisi atamasının ardından, öncelikle tarafımızdan şirketinizle ilgili tüm bilgi ve detaylar, hedef kitle ve sektör incelemeleri gerçekleştirilir.

Sinefikir olarak bizim için bu ön hazırlık, işe koyulmadan önce sizi tamamen tanımak ve ihtiyaçlarınızı anlamak noktasında oldukça kritik bir süreçtir. Film çekimi için öncelikle kreatif ekip ihtiyaçlara uygun bir senaryo hazırlar. Tanıtım filminin senaryosunu yazarken yaratıcılık ve özgünlük en önemli kriterlerin başında yer alır. Senaryo öncesi marka ile ilgili detaylı bir bilgi toplama ve hazırlık süreci söz konusudur. Ardından söz konusu ürün ya da hizmetle ilgili ilgi çekici, ana mesajı netlikle vurgulayan, hizmetin yayılmasını kolaylaştıran bir senaryo yazılır. Tanıtım filmi senaryosu, giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşur. Senaryoda öncelikle söz konusu ürünün müşterinin hangi sorununu çözdüğü/fayda sağladığı, nasıl çözdüğü ve müşterinin neden söz konusu markayı seçmesi gerektiği kısa, öz ve en etkili ve orijinal şekilde ifade edilir.

Yaratıcı senaryonun onaylanmasının ardından sıra kararlaştırılan çekim gününde çekimi gerçekleştirmeye gelir. Sinefikir bu aşamada da yetenekli ekibi ve son teknoloji ekipmanları ile yanınızdadır. Bir Sinefikir markası olan Kamera Fabrikası, son teknoloji ekipman gücüyle mümkün olan en iyi sonucu almak adına çalışır. Bu noktada ihtiyaçlara göre farklı işitsel ve görsel teknolojiler, efektler kullanılır ve entegre görüntüleme sistemleri ile görüntü zenginliği sağlanır.

Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Çekimi gerçekleştirilen tanıtım filmi için sırada post prodüksiyon süreci vardır. Burada filmi finalize etme süreci öncesi son dokunuşlar, tanıtım filmi hazırlama programı eşliğinde sizden gelecek geri bildirim ve yorumlarla şekillenir. Tanıtım filmi nasıl hazırlanır sorusuna cevap verirken ilk önemli durak film kurgusu olarak karşımıza çıkar. Değer yaratan, orijinal ve sizi en iyi şekilde anlatan bir kurgu için, kullanılacak görsellerin markanızın kimliği ile uyuşması ve mesajınızı destekleyecek nitelikte olması gerekir.

Grafik ve kurgu ekibimiz tarafından motion ve post production hizmetleriyle finalize edilecek videonuzda kullanılacak dil, ifade biçimi ve mesajınızın tonu da yine markanızla tamamen uyumlu olmalıdır. Piktora’da tanıtım filmi oldukça zengin bir çeşitlilikle sunulur. Markanızın ihtiyacına göre animasyon tanıtım filmi hazırlama da bir opsiyon olarak size sunulur.

  • Tanıtım filmi hizmeti ile hedef kitlenize en doğru yaklaşımla ulaşın.

  • İletişim stratejisini video içerikle destekleyerek rakipleriniz arasında fark yaratın.

  • Google video içeriklere öncelik verdiği için arama sonuçlarında üst sıralarda gözükün.

  • Video içeriği paylaşması kolay olduğu için iletişim ağınızı genişletin.

Tanıtım Filmi Çeşitleri

Kurumsal Tanıtım Filmi

En sık tercih edilen tanıtım filmi çeşitlerinin başında kurumsal tanıtım filmi gelir. Farklı kurumlar için hazırlanabilen kurumsal tanıtım filmleri, söz konusu kurumun yapısını, yönetici mesajını, ürün ve hizmetlerini tanıtmak açısından iş dünyasının en güçlü iletişim araçları arasındadır. Kurumsal tanıtım filmleri, özellikle kurumlara ya da şirketlere özel olarak düzenlenen sektörel seminer, konferans ve bayi toplantısı gibi etkinliklerde kullanılır. Tanıtım filmleri ile kurumsal yapı, ürün ya da hizmetlerin en kısa sürede tanıtımını gerçekleştirmek mümkündür. Bu sayede şirketler büyük organizasyonlarda sadece birkaç dakika süren etkili tanıtım videoları ile kendilerini geniş bir kitleye istedikleri şekilde tanıtmış olurlar.

Fabrika Tanıtım Filmi

Fabrika tanıtım filmi, kurumların üretim tesislerinin tanıtımı amacıyla çekilen tanıtım filmi çeşitlerindendir. Bir kurumun üretim sahasının en etkili ve doğru şekilde aktarımı, tüketici güveni ve marka bilinirliği ve bağlılığı açısından oldukça önemlidir. Sektör içerisindeki rekabette fark yaratmak, misyonu ve imalat aşamalarını titizlik ve şeffaflıkla paylaşmak fabrika tanıtım filmi ile kolaylıkla mümkün olabilir.

Şirket Tanıtım Filmi

Şirket tanıtım filmi, kurumların yapısını, vizyon ve misyonlarını, üretim süreçlerini ve hedeflerini hedef kitleleriyle ya da sektörle paylaşmak amacıyla kullanabilecekleri en etkili iletişim araçlarından biridir. Şirket tanıtım filmlerinde şirkete özel organizasyonlar, bayi toplantıları, ürün ya da hizmet tanıtımı gibi farklı konular odak noktası olabilir. Şirket tanıtım filmleri aracılığıyla ana mesajı ve satış dönüşümü yaratacak faydayı paylaşmak kolaylaşır.

Okul Tanıtım Filmi

Okul tanıtım filmi, okulların hem fiziksel hem de içerik olarak farklarını ortaya koyacak özellikleri paylaşmak, ebeveynlerden oluşan hedef kitleye hem etkili hem de güçlü bir mesaj vermek ve rekabette öne çıkmak amacıyla çekilen önemli bir tanıtım filmi türüdür. Bu tür filmlerde okulun verdiği eğitime dair detaylı bilgiler, okulun fiziksel yapısı ve öğrencilere sağladığı avantajlar, ana mesaj, okulu diğerlerinden farklı kılan özellikler ve misyon öne çıkarılır.

Ürün Tanıtım Filmi

Ürün tanıtım filmi, yeni çıkan bir ürünü hedef kitleyle ve sektörle buluşturmak amacıyla kullanılır. Bu tür filmlerde piyasaya sunulacak ürünün özellikleri, amacı, sektöre ve hedef kitleye kazandıracağı faydalar, güçlü imajlar ve işitsel öğeler eşliğinde etkileyici bir biçimde aktarılmaya çalışılır. Başarılı bir ürün tanıtım filmi hem marka bilinirliği yaratma hem de satış dönüşümü meydana getirme açısından oldukça etkili bir iletişim yoludur.

Üniversite Tanıtım Filmi

Üniversite tanıtım filmi, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin eğitim alacakları kurum hakkında önceden detaylı bilgi almalarını sağlayan bir film türüdür. 3D tanıtım filmi şeklinde çekilen bu tür filmler ile üniversitenin öğrenciye sağladığı fiziksel imkanlar, eğitim içerikleri, bölüm tanıtımları, hocalara dair detaylı bilgiler, yurtdışı eğitim imkanları ya da söz konusu kurumu diğer üniversitelerden farklı kılan özelliklerin üzerinde durulur. Bu film türü söz konusu üniversiteyi hedef kitleyle en kısa ve etkili yoldan buluşturmanın güçlü bir yoludur.

Otel Tanıtım Filmi

Otel tanıtım filmi, bir otelin müşterileri için oldukça aydınlatıcı bir film türüdür. Otelin havuz, denize, doğaya ve tarihi eserlere yakınlık, yemek, oda kalitesi ve diğer eğlence seçenekleri gibi noktalarda sunduğu avantajlar hakkında bilgi almak açısından önemli bir araçtır. Otel tanıtım filmleri ile söz konusu otele gitmeden otel hakkında detaylı bilgi alınabilir. Bu film türü ile otel reklamı ve satış dönüşümü noktasında büyük faydalar elde etmek mümkündür.

Diğer Tanıtım Filmi Türleri

Tanıtım filmleri arasında animasyon tanıtım filmi, hastane tanıtım filmi, reklam tanıtım filmi, kısa tanıtım filmi gibi farklı türler de bulunmaktadır. Tanıtım filmleri içeriğe, ürüne ve markanın uygunluğuna göre animasyon şeklinde de çekilebilir. Son derece ilgi çekici olan bu film türünde çeşitli animasyon teknikleri ve görsel efektlerle söz konusu ürün ya da hizmetin tanıtımı, etkileşim yaratacak bir kurgu ve içerikle birlikte ele alınır. Hastane tanıtım filmleri, yeni açılan bir hastanenin bölümlerini, doktorlarını, verdiği hizmeti ve bu hizmetin farkını ortaya koyan ana mesajı ortaya koymak amacıyla kullanılır. Reklam tanıtım filmleri, ürün ya da hizmetin reklam unsurlarıyla müşterilerle buluşmasını ve çeşitli pazarlama stratejilerini içerir. Tanıtım filmi, İngilizce olarak da çekilebilir. Altyazılı ya da seslendirmeli şekilde çekilebilen İngilizce tanıtım filmleri globalde rekabet eden kurumların tanıtımı açısından sıklıkla kullanılmaktadır.

Tanıtım Filmi Özellikleri

Başarılı bir tanıtım filminde pek çok özellik öne çıkar. Bunların başında güçlü bir senaryo ve kurgu vardır. Mesajı etkili, kısa ve özgün şekilde verebilmek etkileşimi artırır. Bunu ilgi çekici bir kurgu, efekt, görsel ve ses tasarımı ile başarmak mümkündür. Bunun yanı sıra kurgudan prodüksiyon ve post prodüksiyon süreçlerine kadar tüm aşamalarda yer alan ekibin yetenekli ve deneyimli olması oldukça kritiktir. Bir diğer özellik ise son teknoloji teknik ekipman kullanımıdır. Filme uygun bir ekipman kullanmak, efektlere ve işitsel öğelere başvurmak bu açıdan olmazsa olmazlar arasındadır. Tanıtım filmlerinde müzik ve seslendirme de bütünlüğü ve ilgi çekiciliği sağlayan önemli unsurlar arasındadır. Tanıtım filmi seslendirme özelliği ile söz konusu ürün ya da hizmetin, odağı kolaylaştıran güçlü bir ses ile aktarılması mümkün olacaktır. Bu noktada en iyi dublaj sanatçılarıyla ortak projeler geliştiren Piktora, seslendirme noktasında tüm ihtiyaçlara cevap vermektedir. Piktora, yine benzer şekilde tanıtım filmi müziği ihtiyacında da konsepte en uygun ve ilgi çekici bir müzik seçimi ve ses tasarımı hizmeti de sunmaktadır.

Tanıtım Filmi Teklif Süreci

Güçlü video prodüksiyon hizmetlerimiz, yetenekli ve deneyimli teknik kadromuz, kendi markamız Kamera Fabrikası ve yaratıcı ve hedef odaklı içerik ekibimiz ile uzun yıllardır tanıtım filmi alanında etkin çözümleri müşterilerimizle buluşturuyoruz. Sitemizde yer alan tanıtım filmi örnekleri ile bizimle ilgili detaylı bir fikre sahip olabilir, daha fazla bilgi ve tanıtım filmi fiyat teklifi almak için ise +90 530 215 56 26 numaralı telefondan bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Tanıtım Filmi Fiyatları

Tanıtım filmi çekimi fiyatları projenin kapsamı, kullanılan teknoloji ve işletme ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Markanızın tanıtımında kullanacağınız video için tercih edeceğiniz teknoloji, teknik ekipmanlar ve kameralar, deneyimli ve yetenekli bir prodüksiyon ekibi gibi faktörler kurumsal tanıtım filmi fiyatları hakkında yol göstericidir.

Bunun yanı sıra film kurgu süreçleri, montaj, seslendirme, kullanılacak tanıtım filmi müzikleri gibi farklı faktörler de fiyatların belirlenmesinde etkili olacaktır. Bu gibi detayların karşılıklı belirlenmesinin ardından tanıtım filmi fiyat teklifi ile süreç başlatılmış olur.